Automobilio kablys (farkopas, grąžulas) yra būtinas kiekvieno automobilio aksesuaras. Visureigis, kurio visi ratai yra varantys, puikiai tinka priekabai arba tralui su pakrautu kitu automobiliu tempti. Jeigu Jus esate lengvojo automobilio savininkas, Jums taip pat neabejotinai pravers automobilio kablys. Jo pagalba galėsite ne tik tempti priekaba. Dažnam iš mūsų pažįstamas apmaudo jausmas, kai važiuodami atbulai dėl blogo matomumo (arba šiaip „nepastebėjau“) susiduriame su atsitiktine kliūtimi. Arba ryte, atėję prie daugiabučio kieme vakare palikto automobilio pastebite, kad bamperis pažeistas. Tokiu atveju gali išgelbėti automobilio kablys. Be abejo, nepamirškime ir pagrindinės kablio funkcijos- jis yra skirtas priekabų tempimui, dviračių arba kitų daiktų, būtinų kelionėje, gabenimui.

Pastarojo meto Europos autorinkos tendencijos rodo, jog vis daugiau yra perkama mažesnių ekonomiškesnių miesto automobilių, todėl daiktų gabenimo problema pasidaro vis aštresnė. Rinkoje atsirado nemažai produktų, leidžiančių iškelti krovinį už automobilio gabaritų. Vienas tokių aksesuarų- automobilio kablys.

Automobilio kablys XXI amžiuje- tai ne tik priemonė, skirta nugabenti seną lovą iš namų į sodą, kaip esame mes įpratę manyti. Kablius montuojasi aktyvaus poilsio mėgėjai, norintys patikimai ir saugiai pervežti savo dviračius, vandens arba keturračius motociklus į poilsio vietą; taip pat ir profesionalai, gabendami darbui būtinas priemones bei kelionių mėgėjai, vežantys daug daiktų.

Kiti gabenimo būdai

Egzistuoja ir kiti daiktų gabenimo būdai, pavyzdžiui ant automobilio stogo, tačiau pastarasis turi keletą esminių trūkumų. Pirma, bandymais įrodyta, jog dėl oro pasipriešinimo kuro sąnaudos padidėja net iki 52%. Antra, toks būdas yra kur kas pavojingesnis. Saugumo testai rodo, kad susidūrimo metu prie stogo pritvirtintas krovinys gali kelti rimtą pavojų kitiems eismo dalyviams. Ir trečia, dėl ant stogo pritvirtinto krovinio pablogėja automobilio aerodinaminės charakteristikos, atsiranda triukšmas. Su šiomis problemomis nesusiduriama, kai naudojamas automobilio kablys ir tam tikras aksesuaras- dviračių laikiklis arba platforma.

Taigi, mes jau išsiaiškinome kablio privalumus. Belieka apsispręsti, kokį kablį pasirinkti. Lietuvos rinkoje yra išties nemažas šio produkto pasirinkimas, tad pasirinkti patikimą, kokybišką kablį nėra lengva.

Mes turime didelę patirti parduodant ir montuojant automobilių kablius, galime pasiūlyti Jūsų poreikius ir lūkesčius atitinkantį produktą bei suteikti profesionalią konsultaciją.