Metalinės variklių apsaugos- D.U.K.

Karterio apsauga – tam tikros formos metalinis (dažniausiai) skydas, montuojamas po variklio apačia. Jos paskirtis- apsauga nuo mechaninių pažeidimų. Karterių apsaugos gali būti gaminamos iš plieno, aliuminio, kompozitinės medžiagos arba plastmasės. Pastaroji apsaugo automobilio variklį tik nuo purvo, tačiau nuo mechaninių pažeidimų- ne.

Karterio apsauga – be abejo, naudingas aksesuaras. Ji pravers ne tik tiems, kurie dažnai važiuoja į gamtą, ar bekelių mėgėjams. Netgi tiems, kas pora kartų per metus nuvažiuoja į soda, ji gali praversti.

Ne taip jau ir retai pasitaiko, kad vidury kelio pamatome plytos gabalą, akmenį, metalinį daiktą. Žiemą prie šio sąrašo prisideda ir ledo gabalai. Netyčia užvažiavus ant šių daiktų, gali tekti pakloti nemažą suma už automobilio remontą.

Netiesiogiai karterio apsauga apsaugo ir nuo vagysčių, kadangi ji sumažina priėjimą per variklio skyriaus apačia prie elektros instaliacijos laidų. Dar vienas svarbus momentas- apsauga nuo purvo, dulkių, druskų. Chemikalai pagreitina agregatų, diržų ir laidų nusidėvėjimą.

Teoriškai- taip, tačiau ne visi pardavėjai turi apsaugų ypatingai retiems automobiliams.

Ne.

Jeigu montuojant reikia gręžti, priežastys gali būti tokios:
– Apsauga skirta visiškai kitam automobiliui;
– Apsauga skirta šiam automobiliui, tačiau su kitu varikliu;
– Pažeista kėbulo geometrija;
– Montuotojų kompetencija.

Mažai tikėtina. Iš tikrųjų, kada kaista variklis? Kamščiuose… Tokiais atvejais ir oro srauto nėra.

Dažnai apsaugos gaminamos su tam tikromis angomis variklio ventiliacijai.

Apsauga šiuo atveju neturi ypatingos reikšmės. Tam, kad vanduo netekėtų, kiaurymių užteks, juk apsauga nėra hermetiška. O profesionaliai pagamintos apsaugos dažniausiai jau turi kiaurymes vandens ir purvo nutekėjimui.

Gamintojai numato apsaugose specialias kiaurymes, skirtas tepalui pakeisti. Rečiau apsaugoje galima aptikti kiaurymes, skirtas tepalo filtrui pakeisti. Tais atvejais, jeigu filtro negalima pakeisti per viršų, reikia nuimti apsaugą.

Iš esmės taip. Off-road mėgėjai kartais patys gamina karterių apsaugas. Tačiau eiliniam vairuotojui vargu ar verta apsiimti- be atitinkamų įgūdžių ir reikiamos įrangos nesigaus nieko gero.

Taip, egzistuoja. Stambūs gamintojai siūlo apsaugų modelius, kur variklis uždengiamas kartu su pavarų dėžę arba specialias apsaugas pavarų dėžėms. Be to, kai kuriems automobiliams galima įsigyti specialias apsaugas radiatoriams, paskirstymo dėžėms, kuro bakams ir t.t.

Pirmiausiai, reikia sužinoti, ar apsaugos montavimas reikalauja gręžimo. Svarbi yra apsaugos kokybė, verta atkreipti dėmesį i antikorozinį padengimą. Dar vienas svarbus momentas- guminės atramos, kurios apsaugo automobilį nuo vibracijos.

Nors apsaugos vizualiai nesimato, tai- ne šiaip metalo lakštas, o būtinas aksesuaras, kuris turi būti pagamintas kokybiškai.

GERIAU SUSIMONTUOTI KARTERIO APSAUGĄ IR JA NEPASINAUDOTI, NEGU NESUSIMONTUOTI IR PASKUI GAILĖTIS